Person of Interest

Moderator: Lalalalala66

Scrie răspuns
Avatar utilizator
CORNEL
Fondator
Fondator
Mesaje: 1699
Membru din: 25 Mai 2012, 18:44
Contact:
Status: Neconectat
Romania

Person of Interest

Mesaj de CORNEL » 08 Feb 2018, 16:45

Va recomand:
Titlu: Person of Interest
Producator: Bad Robot
"Guvernul are un sistem secret: o mașină care vă spionează în fiecare oră din fiecare zi, știu, pentru că l-am construit, am proiectat mașina pentru a detecta acte de teroare, dar văd totul. implica oameni obisnuiti, oameni ca tine Crime pe care guvernul le considera "irelevante" Nu ar actiona, asa ca am decis sa fac asta Dar am avut nevoie de un partener, de cineva cu abilitatile de a interveni. Nu ne veți găsi niciodată, ci victima sau făptuitorul, dacă numărul vostru va fi ... vă vom găsi ". 
Persoana de Interes se concentrează pe un programator misterios, miliardar, pe nume Harold Finch ( Michael Emerson ), care dezvoltă un sistem de supercomputere (denumit "The Machine") pentru guvernul federal al Statelor Unite care este capabil să colecteze toate sursele de informații să prezică și să identifice în avans oameni care planifică acte teroriste . El constată că Mașina identifică și alți infractori și victime ale intențiilor mortale premeditate, dar, deoarece acestea sunt considerate "irelevante" de guvern, el îl programează să ștergă această informație în fiecare seară. În curând își dă seama că Mașina sa dezvoltat într-o inteligență artificială inteligentă inteligentă , lăsându-i să se lupte cu probleme de control uman și alte probleme morale și etice care rezultă din situație. Backdoor-ul său în Mașină îi permite să acționeze ascuns în cazurile non-teroriste, dar pentru a preveni abuzul de informații, el îi îndrumă pe Mașină să nu furnizeze detalii în afara unei identități care să fie investigată. El îl recrutează pe John Reavis ( Jim Caviezel ), un presupus agent mortal al CIA , iar alții mai târziu, să investigheze și să acționeze în baza informațiilor pe care le oferă.

Seria a primit o recepție extrem de pozitivă de la critici, când seria a introdus linii de povestiri mai serializate și a aprofundat explorarea diverselor implicații ale inteligenței artificiale super inteligente în sezoanele ulterioare. O critică din 2016 a serialului despre Gizmodo a afirmat că, până la sfârșitul primului său sezon, " Person of Interest" sa transformat dintr-un "spectacol de luptă împotriva crimei ", cu o întorsătură de complot , la "una dintre cele mai bune serii science fiction difuzate vreodată" despre care se spune că se datorează seriei "așezarea mașinii, a inteligenței ei și a eticii utilizării acesteia în centrul unei bătălii ideologice", și o consecință neintenționată de a da mașinii o voce comparată la prezența sa inițială ca un dispozitiv de complot simplu. [4]

Citat din : https://en.wikipedia.org/wiki/Person_of ... TV_series)
Pentru intrebari va astept pe

Skype : Cornel_HostGame.ro

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Filme/Seriale/Anime”